Ta strona używa ciasteczek (cookies), dzięki którym nasz serwis może działać lepiej. Dowiedz się więcej Rozumiem

Szkółka Drzew Owocowych Marek Bielak

Zagórze 140, 24-200 Bełżyce, woj. lubelskie
telefon: 606 650 149
www.szkolkabielak.pl
Szkółka Drzew Owocowych Marek Bielak

INFORMACJE O SZKÓŁCE

Gospodarstwo szkółkarskie istnieje od 1982 roku. Na początku oprócz drzewek owocowych produkowaliśmy róże i tulipany. Szkółka położona jest w powiecie lubelskim, 25 km od Lublina. Działamy w rejonie ekologicznie czystym i wolnym od zarazy ogniowej, w terenie gdzie nie ma upraw sadowniczych.

Najwyższą jakość produkcji osiągamy dzięki nowatorskim rozwiązaniom i fachowości na każdym szczeblu produkcji. Produkujemy kwalifikowany wolny od wirusów materiał szkółkarski.

Roczna produkcja drzewek to około 300 tysięcy sztuk i podkładek wegetatywnych około 400 tysięcy sztuk, ponadto produkujemy podkładki ze śpiącym oczkiem i szczepienie zimowe w ręku.

W nasze ofercie znajdują się drzewka 2 – letnie (knipy), 1 – roczne okulanty i jeżeli jest zapotrzebowanie możemy wykopać drzewka przygotowywane do produkcji 2- letniej tzw. 7 – miesięczne (wykopane w pierwszym roku uprawy).

Posiadamy własne mateczniki podkładek wegetatywnych założone z materiału bazowego, zakupionego w OEMS Prusy oraz w Horst w Holandii. Są to podkładki pod jabłonie: M26; M9 RN29; M9 T337; P60; M7 oraz podkładka pod gruszę Pigwa S1 i podkładka pod czereśnie Colt.

Posiadamy chłodnię szkółkarską, w której możemy przechować całość produkcji drzewek i podkładek do momentu sadzenia wiosną.

Dysponujemy również nowoczesnym parkiem maszynowym, ułatwiającym wykonywanie prac w szkółce. Należymy do Stowarzyszenia Szkółkarzy Polskich i współpracujemy z innymi zanymi szkółkami w Europie.